Warning: unlink(/home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/storage/cache/cache.currency.1547464019): Permission denied in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/cache/file.php on line 17Warning: unlink(/home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/storage/cache/cache.language.1547464019): Permission denied in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/cache/file.php on line 17Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/index.php:98) in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/session.php on line 21Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/index.php:98) in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/session.php on line 21Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/index.php:98) in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/index.php on line 185Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/index.php:98) in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/currency.php on line 45Warning: fopen(/home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/storage/logs/openbay.log): failed to open stream: Permission denied in /home/efyyazil/public_html/sahanelezzetler.com/system/library/log.php on line 6 Teslimat Bilgileri

Teslimat Bilgileri

Siparişim ne kadar sürede elime geçer?

Normal şartlar altında bulunduğunuz bölgeye göre ve siparişinizin hafta içi ve hafta sonu olmasına göre kargo teslim sürelerimiz değişmektedir. Ürünlerimiz tamamen Kayseri'de yerli üreticiler tarafından üretildiğinden Kayseri'den sevk edilmektedir. Kayseri ye uzaklığınıza göre 24 ya da 72 saatte teslimat adresinde bulunmanız koşulu ile siparişiniz size teslim edilecektir. (Ancak bu süre bazen yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir.)

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye'nin her noktasına teslimat yapan kuruluşlardır. Buna rağmen Türkiye sınırları içerisinde bulunduğunuz bölgede anlaşmalı kargolarımızın şubeleri yok ise buralara Mobil Bölge adı altında haftanın belirli günlerinde teslimat yapılmaktadır. Eğer bulunduğunuz bölge Mobil Bölge diye tabir edilen yerleşim birimlerinin de dışındaysa siparişinizi en yakın Mobil Bölge'den ya da şubeden almak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumda burada belirtilen teslimat süreleri ve kargo ücretlerinde farklılıklar meydana gelebilir.


http://www.suratkargo.com.tr adresinden Kaç Günde bölümünden çıkış merkezi Kayseri seçilerek bulunduğunuz yere kaç saatte teslimat yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Hafta içi saat 11.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir.

Hafta içi saat 11.00'dan sonra verilen siparişler ertesi gün,

Cumartesi saat 10.00'dan sonra verilen siparişler gelen ilk Pazartesi günü,

Resmi tatil süresince vereceğiniz siparişler ise gelen ilk iş günü

sipariş hazırlama programına dâhil edilerek tarafınıza gönderilmek üzere kargoya verilir.

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde e-posta adresinize siparişiniz ile ilgili kargo sevk bilgileri gönderilmektedir. Bu bilgi e-postası yardımı ile ürününüzün ya da ürünlerinizin kargoya ne zaman teslim edilmiş olduğunu görebilirsiniz.

Siparişim kargoya verildikten sonra siparişimi takip edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya verildikten sonra tarafınıza kargo takip numaranızı içeren bir teslimat/sevk maili gelecektir. Ayrıca yine ana sayfamızda yer alan Sipariş Takip sayfasından da bu takip numaranızı görebilirsiniz. Bu kargo takip numarası ile sitemiz ana sayfasında yer alan Kargo Takip bölümünden online takip edebilirsiniz.

Siparişim darbeli veya bozuk geldi ne yapmalıyım?

sahanelezzetler.com  satışını yaptığı ürünler, müşterilerimize ulaştırılmak üzere üretici firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmek üzere paketlenmesi anında hasar kontrolünden geçmektedir. Kargonuzu teslim almadan önce yapmanız gerekenler;

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatmanız gerekmektedir.

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

NOT: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize tekrar göndermelisiniz. Farklı kargo firması ile göndermeyiniz.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız.

Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Paket içeriği kontrol edilmeli eğer paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak tarafımıza geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.

Eğer ürün kutusu size hasarlı ya da deforme olmuş olarak ulaştı ise paketi teslim almayarak doğrudan tarafımıza geri gönderebilirsiniz. Teslimat sonrası paketin hasarlı olduğunu fark ettiyseniz kargo görevlisine tutanak hazırlatarak tarafımıza göndermeniz gerekecektir.

Hatalı adres veya adreste bulamama durumundaki prosedür nedir?


Sitemize bildirmiş olduğunuz teslimat adresinin eksik ya da yanlış olması veya bu adreste teslimat esnasında bulunmuyor olmanız durumunda, siparişleriniz ilgili kargo şubesinde 1 gün bekletilir. Bu süre zarfında alınmayan ya da teslimat için irtibat kurulmayan siparişler sahanelezzetler.com a geri gönderilir. Bu ve benzer durumlarda tüm kargo giderleri alıcıya aittir.

Teslim alan kişi ve kapsamı nedir?


Siparişinizin kargo görevlisi tarafından teslimi esnasında belirtilen isme teslim edilmekle koşullandırıldıysa da alıcı teslimin belirttiği bir başka kişiye yapılmasını da talep edebilir. Söz konusu sipariş alıcıdan başka bir kişi ya da kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilmek istenen kişi ya da kuruluşun siparişi teslim almayı kabul etmemesinden şirket sorumlu tutulamaz.

Kargo Ücreti

200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti firmamıza aittir. Kargo gönderiminde sahanelezzetler.com  Aras Kargo ile işbirliği içindedir. Bu işbirliği sonucunda siparişlerinizi indirimli ve uygun fiyatlarla kargo ile tarafınıza gelmesini sağlıyoruz. sahanelezzetler.com  yaptığı anlaşmalarla müşterilerinin en uygun koşullarda alışveriş yapmasını sağlamak için devamlı çalışmakta ve kendini geliştirmektedir.

KDV Dahil Kargo Ücretleri aşağıdaki gibidir:

Desi/Kg

KDV Dahil Ücret

01 - 05 Ds/Kg:

7,90 TL

06 - 10 Ds/Kg:

7,90 TL

11 - 15 Ds/Kg:

7,90 TL

16 - 19 Ds/Kg:

7,90 TL

20 Ds/Kg ve üzeri her Ds/Kg: